Księga JubileuszowaUWAGA WSZYSCY WETERANI OŚWIĘCIMSKICH MEDYTACJI DAWANIA ŚWIADECTWA!

ZAPROSZENIE DO WSPÓŁUDZIAŁU W STWORZENIU


Jubileuszowej Księgi z Okazji 20 Rocznicy Medytacji Oświęcimskich Auschwitz Birkenau Bearing Witness Retreat / AB BWR


Drodzy Przyjaciele


Zwracamy się do Was w tym liście ponieważ jako jedni z wielu wzięliście udział w Oświęcimskich Medytacjach Dawania Świadectwa w Auschwitz--Birkenau. Pierwsze odosobnienie odbyło się w 1996 roku. Wtedy właśnie Bernie Glassman, Eve Marko, Andrzej Krajewski oraz sto pięćdziesiąt osób, które przyjechały do Auschwitz z całego świata, zanurzyli się po raz pierwszy w przestrzeń byłego obozu koncentracyjnego. Wydarzenie to zapoczątkowało kolejne, coroczne, Oświęcimskie Medytacje Dawania Świadectwa temu, w jaki sposób traktujemy Innego. W tym roku Medytacje Oświęcimskie odbędą się po raz dziewiętnasty. Przed nami 20. rocznica, którą będziemy obchodzić w 2015 roku. Aby w szczególny sposób uczcić zbliżającą się rocznicę AB BWR, Ginni, Andrzej, Peter Cunningham i Kathleen pomyśleli, że warto zebrać świadectwa (‘sharings’) od osób, które brały udział w Medytacjach Oświęcimskich i przedstawić je w specjalnej księdze pamiątkowej. (Być może powstanie z tego również bardzo bogata strona internetowa: z fotografiami, filmami wideo innymi dokumentami.)


Projekt ten już realizuje na Facebooku strona poświęcona Medytacjom Oświęcimskim, działająca od 2011 roku. W naszej Księdze Dawania Świadectwa pragniemy ukazać w jaki sposób miejsca tak traumatyczne jak obóz koncentracyjny wpływają na uczestników Medytacji i transformują ich i jak przebiega ów proces?


Co Medytacje w Auschwitz zmieniły w twoim życiu? Czego się tam nauczyłeś? Jaką inspirację czerpiesz z nich na codzień?


Mamy nadzieję, że księga zachęci innych, by dołączyli do kolejnych Medytacji lub wzięli udział w innych programach Dawania Świadectwa (np. odosobnieniach ulicznych) lub rozpoczęli swoją własną podróż Bycia Świadkiem.
Zachęcamy również do przysyłania wybranych fragmentów z zapisków, np. z dziennika pisanego w trakcie Medytacji. Bądź jak najbardziej konkretny i szczery w swoim wyborze, tak jakby to był twój głos w Kręgu.
Pisz w języku angielskim lub niemieckim (lub przetłumacz swój materiał na jeden z tych języków). Nie przekraczaj pięciu stron maszynopisu pisanego czcionką 12. Dołącz swoje dane kontaktowe (imię i nazwisko; wiek; narodowość; kraj, w którym mieszkasz; duchowa praktyka – jeśli chcesz; adres e-mail; rok lub lata, w których brałeś udział w Medytacjach). Przyślij swoją historię w postaci dokumentu WORD do Kathleen: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
30 września 2014 roku upływa pierwszy termin nadsyłania materiałów. W związku z tym, że nie potrafimy przewidzieć jaki materiał od Was otrzymamy, nie możemy obiecać, że wszystkie nadesłane relacje zostaną zawarte w książce. Kompozycja jubileuszowej publikacji wyłoni się w procesie redakcji nadesłanych materiałów. Obiecuję uważne i dyskretne posługiwanie się zebranymi świadectwami.
Nie mamy jeszcze wszystkich potrzebnych funduszy na realizację tego projektu, dlatego zwracamy się do osób, którym zależy na powstaniu tej jubileuszowej publikacji, aby zostały sponsorami czyjejś historii lub po prostu wniosły darowiznę w celu wydania książki. Niemiecki oddział Zen Peacemakers stworzył na swojej stronie www konto PayPal, na które można dokonywać wpłat, tym samym wspierając powyższy projekt.


W tym celu wejdź na stronę:
http://www.zenpeacemakers.de/projekte/ i naciśnij przycisk „Jetzt Spenden”. Pamiętaj, aby w tytule przelewu wpisać: ABW BOOK.
Fundusze uzyskane ze sprzedaży książki zostaną przekazane na cele Zen Peacemakers.
Czuj się częścią tej mandali. Wszystkiego dobrego!
Kathleen Battke (uczestniczka w roku 2011)
Z pozdrowieniami od Ginni i Andrzeja


Spisz swoje Świadectwo.
Pozwól swojej duszy przelać na papier to, czego właśnie doświadczyła w trakcie Medytacji Dawania Świadectwa w Auschwitz-Birkenau sobota, 15 listopada 2014 roku, godz. 12.00-16.00 Hotel Saski, Kraków, Polska.


Warsztat skierowany jest do osób, które pragną pogłębić swoje refleksje z tegorocznego odosobnienia i spisać je - być może będzie to wasz wkład w powstanie Księgi Dawania Świadectwa.
Twórcą tego krótkiego kreatywnego warsztatu pisarskiego jest Kathleen.
Tylko dla uczestników odosobnienia.
Kathleen Battke, autorka „TrümmerKindheit. Erinnerungsarbeit und biografisches Schreiben für Kriegskinder und Kriegsenkel”, Koesel 2013
Jeśli chcesz wziąć udział w warsztacie, zgłoś się na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


JEŚLI ANGIELSKI LUB NIEMIECKI SPRAWIAJĄ CI TRUDNOŚĆ, PISZ PO POLSKU, ZADBAMY O TŁUMACZENIE!
TEKST WYŚLIJ NA ADRES:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   ORAZ  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.